ارائه لایحه جنجالی ممنوعیت استفاده از تلفن همراه برای نوجوانان آمریکایی
ژانویه 11, 2020
دکمه قطع اینترنت
ضرر قطعی اینترنت به اقتصاد جهانی در سال 2019 چقدر بود؟
ژانویه 18, 2020
لوگوی اینستاگرام

ممنوعیت انتشار تصاویر فتوشاپی در اینستاگرام

اینستاگرام

اینستاگرام با هدف مقابله با انتشار اخبار جعلی از طریق این شبکه مجازی تصمیم گرفته است که تصاویر فتوشاپ شده را به کاربران خود نمایش ندهد.

اگر از کاربران اینستاگرام هستید و اخیرا در قسمت فید برخی از تصاویر را به صورت تار می بینید نگران نباشید تنها برای شما این اتفاق نمی افتد.

اینستاگرام اخیرا اعلام کرده است از این بعد با تصاویری که با فتوشاپ دستکاری شده اند را با برچسب “false information” (اطلاعات غلط) به صورت تار نمایش خواهد داد. بر طبق بیانیه اینستاگرام حتی تصاویری که تنها با هدف زیباسازی هم فتوشاپ شده اند از باقی تصاویر متمایز خواهند شد و شامل این قانون می باشند.

این تصمیم در حقیقت بخشی از عملکرد شرکت مادر آن یعنی فیسبوک برای جلوگیری از پخش شدن اخبار جعلی بوده است. تاکنون اینستاگرام به صورت شفاف اعلام نکرده است که چه مواردی از نظر این پلتفرم محبوب “اطلاعات غلط” در نظر گرفته می شوند.

بنابراین تصاویری که از نظر اینستاگرام به عنوان “false information” شناسایی گردد توسط هشتگ ها دسترسی به آن دشوار خواهد شد و همچنین کمتر در قسمت Explore اینستاگرام نمایش داده خواهد شد. این در صورتی است که تصویر مذکور همچنان در صفحه شما و قسمت فید قابل مشاهده خواهد بود با این تفاوت که اگر فردی بر روی تصویر کلیک کند قبل از نمایش آن به صورت تمام صفحه، هشداری مشاهده خواهد کرد.

به عنوان مثال تصویر زیر نمایانگر مردی است که بر روی یک کوهستان رنگ آمیزی شده ایستاده است. با توجه به این که در واقعیت همچین کوهستانی وجود ندارد لذا کاربران قبل از مشاهده آن تصویر، هشداری بر مبنای غلط بودن اطلاعات تصویر مذکور مشاهده خواهند کرد.

مطلب مرتبط  محدودیت تبلیغ محصولات رژیمی و آرایشی در اینستاگرام

تصویر فتوشاپ شده در اینستاگرام

گویا تصمیم اخیر اینستاگرام در جهت پایان دادن به بحث همیشگی موجود در این پلتفرم با عنوان واقعی و یا عدم واقعی بودن تصاویر بوده است.

در حالی که برخی از کاربران به شدت نگران از بین رفتن میم های فضای مجازی هستند از اینستاگرام خواستار شفاف سازی دستورالعمل های خود در ارتباط با نمایش تصویری با برچسب “False information” شده اند.

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

The following two tabs change content below.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *