یوتیوب
گوگل برای اولین بار درآمد یوتیوب را فاش کرد
فوریه 5, 2020
btoolkit
کشف آسیب پذیری خطرناک بلوتوث در اندروید
فوریه 10, 2020
لوگوی اینستاگرام

بررسی درآمد اینستاگرام در سال 2019

اینستاگرام

شکی نیست که اینستاگرام برای فیسبوک بسیار مهم و سودآور است ولی این سودآوری به چه میزان است؟ مطابق با گزارش اخیر منتشر شده توسط Bloomberg، در سال 2019  درآمد اینستاگرام از تبلیغات در حدود 20 میلیارد دلار بوده است. این مبلغ معادل با یک چهارم درآمد کلی فیسبوک از تبلیغات در سال گذشته بوده است. در آمد کلی فیسبوک در حدود 70.7 میلیارد دلار در سال 2019 بوده که بیشتر درآمد آن از تبلیغات بوده است. تعجب آور نیست که در سال 2019 اینستاگرام نقش خیلی مهمی در  امور مالی فیسبوک ایفا کرده باشد.

جالب است بدانید محبوب ترین و پرکاربردترین پلتفرم ویدئویی در جهان یعنی یوتیوب در سال 2019 درآمد کمتری نسبت به این شبکه اجتماعی داشته است. در سال گذشته درآمد یوتیوب 15.1 میلیارد دلار بوده که این مبلغ 5 میلیارد دلار کمتر از درآمد اینستاگرام در همان سال است. در مطلب دیگری به بررسی درآمد یوتیوب در سال 2019 پرداخته ایم.

البته فیسبوک از به اشتراک گذاری اطلاعات مربوط به درآمد اینستاگرام و حتی تعداد کاربرهای فعال آن خودداری می کند و پس از آخرین بار که در سال 2018 تعداد کاربران اینستاگرام یک میلیارد نفر اعلام شد دیگر به روز رسانی نشد. شاید دلیل عدم انتشار آمار اینستاگرام، جلوگیری از صدمه به فیسبوک و کاهش درآمد آن از تبلیغات باشد.

البته کسب این درآمد تنها به دلیل تبلیغات از طرف فیسبوک تعجب برانگیز نیست. امروزه تبلیغات در سرتاسر این پلتفرم از فید گرفته تا استوری ها و صفحه اکسپلور به چشم می خورد. حتی اینستاگرام تا حدودی پروسه خرید را تسهیل بخشیده است و بسیاری از شرکت ها را تشویق به تبلیغ محصولات خود در این پلتفرم کرده است.  

مطلب مرتبط  Gamification چیست؟ - گیمیفیکیشن چیست؟

فیسبوک در سال 2012 در حدود 1 میلیارد دلار اینستاگرام را خریداری کرده و افزایش چشمگیر در آمد آن، این دیدگاه را به وجود آورده که اینستاگرام قطعا فراتر از یک پروژه جانبی است و ارزش فعلی آن خیلی خیلی بیشتر از مبلغی است که آن را خریداری کرده است.

منبع : engadget

 

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *