آیا توییتر با رهبری ایلان ماسک در آستانه فروپاشی قرار دارد؟
آیا توییتر با رهبری ایلان ماسک در آستانه فروپاشی قرار دارد؟
نوامبر 21, 2022
این پهپاد انتحاری با هوش مصنوعی توسعه یافته است
این پهپاد انتحاری با هوش مصنوعی توسعه یافته است
نوامبر 22, 2022
گوگل به اتهام انحصار طلبی با شکایت جدیدی مواجه شده است

گوگل به اتهام انحصار طلبی، با شکایت جدیدی مواجه شده است

گوگل به اتهام انحصار طلبی با شکایت جدیدی مواجه شده است

گوگل که هر چند وقت یکبار با شکایت‌های جدیدی از سوی دولت‌ها و شرکت‌های مختلف مواجه می‌شود، به تازگی به انحصارطلبی و سیاست ضد رقابتی متهم شده است و اپیک گیمز شکایت جدیدی را علیه این غول فناوری به راه انداخته است. بر اساس دادخواست اپیک گیمز، گوگل به منظور رشد و حفظ سهم بازار گوگل پلی، میلیون‌ها دلار هزینه می‌کند تا توسعه‌دهندگان فروشگاهی اختصاصی برای رقابت با استور این شرکت راه‌اندازی نکنند.

اپیک گیمز مدعی است که گوگل میلیون‌ها دلار برای حذف رقبا و عدم شکل‌گیری فروشگاه جدید اپ‌های اندرویدی هزینه می‌کند. بر اساس دادخواستی که در دادگاه علیه گوگل ثبت شده است؛ این شرکت با توسعه‌دهندگان بزرگ حداقل 24 قرارداد امضا کرده است تا آن‌ها را از ساخت مارکت اندرویدی جدید منصرف کند. به عنوان مثال، اکتیویژن بلیزارد را در ازای دریافت 360 میلیون دلار در عرض سه سال، از ساخت فروشگاه جدید اندرویدی منصرف کرده است.

افزون بر این  اکتیویژن بلیزارد ، گوگل با شرکت‌های بازی سازی دیگری از جمله ریوت گیمز نیز قراردادهای را به امضا رسانده تا این شرکت را هم از راه‌اندازی رقیبی جدید برای گوگل پلی منصرف کند. گوگل در قرارداد با مجموعه مذکور متعهد شده تا در عرض یک سال 30 میلیون دلار به این شرکت پرداخت کند.

 حالا تنظیم این قراردادها و همکاری با توسعه‌دهندگان بزرگ، گوگل را با دردسری جدید مواجه ساخته است.  اپیک گیمز که به عنوان شاکی این پرونده را علیه غول موتورهای جستجو به راه انداخته است، گوگل را به سیاست‌های ضدرقابتی متهم کرده است.

البته گوگل نظری متفاوت دارد و در مورد این پرونده اعلام کرده که معاملات انجام شده، نشان دهنده رقابت سالم است و پرونده حقوقی که علیه این شرکت به راه افتاده است، پر از توصیفات نادرست و غلط است.

 گفتنی است که طرف اول این پرونده یعنی اپیک گیمز، سال گذشته نیز پرونده مشابه‌‌ای را علیه اپل به راه انداخت که به نظر می‌رسد با شکست مواجه شده است. حکم استیناف پرونده حقوقی علیه اپل در سال آینده میلادی اعلام خواهد شد.

منبع: reuters

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 0 / 5. تعداد نظرات : 0

اولین نظر را شما ثبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.