کارآموزان گوگل
کارآموزی در گوگل چگونه است؟
ژوئن 1, 2019
اینترنت 5g
تجربه ای هیجان انگیز با اینترنت 5G
ژوئن 25, 2019
یادگیری ماشین

تقابل یادگیری ماشین و تمایلات انسانی

علم یادگیری ماشین با سرعت بسیار بالایی در حال توسعه و گسترش است. به عبارت دیگر سرویس های زیادی در اختیار ما قرار دارد که در حال استفاده از این علم نوین هستند و شاید ما از آن ها بی خبر باشیم.
اما این علم علی رغم فوایدی که برای ما داشته و در آینده نیز خواهد داشت، مشکلاتی نیز دارد که از مهمترین آن ها می توان به تأثیر تمایلات انسانی در آن اشاره کرد.
تمایلات یادگیری ماشین که همچنین به عنوان تمایلات الگوریتم یا تمایلات هوش مصنوعی نیز شناخته میشود در واقع زمانی رخ می دهد که الگوریتم به دلیل ثبت پیش فرض های اشتباه در پروسه یادگیری ماشین، نتایج اشتباهی را ارائه می دهد.
الگوریتم ها میتواند تمایلات خاصی داشته باشند به این دلیل که این الگوریتم ها توسط انسان ایجاد شده و یک سری تمایلات خود آگاه و ناخودآگاه داشته اند و امکان تشخیص این تمایلات تا زمانی که به صورت عمومی مورد استفاده قرار نگیرند، بسیار سخت است.

گروهی از متخصصین گوگل که در حال کار بر روی علم یادگیری ماشین هستند مدعی شده اند که تمرکز خود را بر روی این مورد گذاشته اند تا از میزان تأثیر تمایلات انسانی بر روی علم یادگیری میاشین کم کنند و نتایج ارائه شده توسط یادگیری ماشین دقت بالایی داشته و به واقعیت نزدیکتر باشند.

در این ویدئو که توسط گوگل منتشر شده، تقابل یادگیری ماشین و تمایلات انسانی و همچنین تاثیرات تمایلات انسانی بر روی نتایج ارائه شده توسط هوش مصنوعی بررسی شده است.

 

مطلب مرتبط  بررسی تأثیر حذف پسوند html. از URL بر روی سئوی سایت
تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *