این پهپاد انتحاری با هوش مصنوعی توسعه یافته است
این پهپاد انتحاری با هوش مصنوعی توسعه یافته است
نوامبر 22, 2022
سونامی تعدیل نیرو در غول‌های فناوری دنیا؛ هزاران نفر بیکار شدند
سونامی تعدیل نیرو در غول‌های فناوری دنیا؛ هزاران نفر بیکار شدند
نوامبر 26, 2022
از این پسوردها هرگز استفاده نکنید!

از این پسوردها هرگز استفاده نکنید!

از این پسوردها هرگز استفاده نکنید!

استفاده از یک رمز عبور مطمئن و با ضریب امنیت بالا به منظور ورود به حساب‌های کاربری، دستگاه‌ها و … از اهمیت بالایی برخوردار است. حالا اگر به امنیت اطلاعات و داده‌های شخصی و بانکی خود اهمیت می‌دهید، از کلمات ساده‌ای مانند Samsung به عنوان رمز عبور استفاده نکنید. چرا که چنین پسوردهایی در جهان در بین کاربران بسیار رواج دارد.

به گزارش شرکت Nordpass، بسیاری از کاربران در سال گذشته میلادی از عبارت لاتین سامسونگ به عنوان رمز عبور استفاده کرده‌اند که این موضوع می‌تواند امنیت اطلاعات و داده‌های کاربران را به خطر بیاندازد. بر اساس گفته‌های این شرکت، کاربران بسیاری در بیش از 30 کشور جهان از این نوع پسورد استفاده می‌کنند. البته این عبارت محبوب‌ترین پسورد جهان نیست اما یکی از رایج‌ترین عبارات است که افراد زیادی از آن استفاده می‌کنند.

از نظر محبوبیت، استفاده از  Samsung به عنوان پسورد در بین کاربران بسیار رایج است و در سال 2021 در بین 100 رمز عبور محبوب قرار گرفته بود. گفتنی است که میزان استفاده از پسورد سامسونگ در سال‌های اخیر نیز رو به رشد بوده است و روز به روز به محبوبیت آن افزوده می‌شود.

به گفته کارشناسان و متخصصان حوزه امنیت، افرادی که از پسوردهای ساده و قابل پیش‌بینی استفاده می‌کنند، بیشتر در معرض خطر از دست دادن اطلاعات و داده‌های خود هستند. کارشناسان این حوزه می‌گویند که رمزگشایی پسوردهای قابل پیش‌بینی کمتر از یک ثانیه زمان خواهد برد. در همین راستا، آن‌ها توصیه می‌کنند که از پسوردهایی مطمئن و با ضریب اطمینان بالا استفاده شود.

مطلب مرتبط  گوگل کروم از سال آینده میلادی با ویندوز 7 و 8.1 خداحافظی می‌کند

طبق گزارش‌های منتشر شده، در حال حاضر محبوب‌ترین رمز عبور در جهان، عبارت “password” است که نزدیک به 5 میلیون کاربر از آن استفاده می‌کنند. افزون بر این، عبارت‌های ساده و قابل پیش‌بینی مانند “123456”، “123456789”، “guset” و نام بسیاری از برندها از جمله پسوردهای محبوب در بین کاربران است.

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.