پینترست
قابلیت های جدید پینترست برای جذب کاربران بیشتر
جولای 14, 2019
لوگوی اینستاگرام
قانون جدید اینستاگرام برای حذف اکانت های خاطی
جولای 20, 2019

تلاش مجدد گوگل برای ساخت یک شبکه ی اجتماعی موفق!

شبکه اجتماعی shoelace گوگل

سرگذشت شبکه های اجتماعی همچون Google+، Google Buzz و Orkut نشان دهنده این است که گوگل تا کنون در ساخت شبکه اجتماعی موفقیتی نداشته است ولی این کمپانی بزرگ و قدرتمند هرگز ناامید نشده و به تلاش خود ادامه داده است. در حال حاضر تیم area 120 گوگل در حال آزمایش یک شبکه اجتماعی جدید به نام Shoelace (شولیس) در آمریکا هستند.  

عملکرد این شبکه اجتماعی برخلاف استاندارد باقی شبکه های اجتماعی بوده و تمام تمرکز آن بر روی برقراری ارتباط بین افراد و گسترش دایره ارتباطات افراد می باشد.

شبکه اجتماعی shoelace، جهت برقراری ارتباط بین افراد از طریق علایق کاربران و امکان برنامه ریزی برای ملاقات و یا گردهمایی ها برنامه ریزی شده است و اکنون نسخه آزمایشی آن تنها در شهر نیویورک برای گروه های خاصی در دسترس است و دسترسی به آن تنها از طریق ارسال دعوتنامه امکان پذیر است.

با این حال شواهد نشان دهنده ی این است که این شبکه ای اجتماعی در آینده ای نه چندان دور برای استفاده ی عموم معرفی خواهد شد. Shoelace برخلاف شبکه های اجتماعی همچون تلگرام و اینستاگرام، نسخه وب را پشتیبانی نکرده و تنها قابل استفاده بر روی سیستم عامل های ios و اندروید می باشد.

این شبکه ی اجتماعی گوگل، توسط ربات ها کنترل و مدیریت نشده و تمام محتوای پیشنهادی آن توسط نیروی انسانی که در حقیقت مدیران سایت ها هستند مطرح و مدیریت می گردد. تاکنون تمامی شبکه های اجتماعی توسط الگوریتم هایی که ربات های آن را مدیریت میکردند کنترل میشدند.

مطلب مرتبط  کاربران سیستم عامل iOS 16 دیگر نیازی به تایید کد امنیتی کپچا (CAPTCHA) ندارند

در حقیقت این شبکه ی اجتماعی موقعیتی را برای کاربران ایجاد می کند تا برای دقایقی از گوشی های هوشمند خود دور شده و برای یک گردش، پیاده روی یا موارد این چنینی برنامه ریزی کنند.

به گفته ی سایت android police، شولیس بسیار شبیه به شبکه اجتماعی  schemerاست که در سال 2011 توسط گوگل معرفی و در سال 2014 دقیقا سه سال پس از معرفی آن شکست خورد.  در  Schemerکاربران با ارسال دعوتنامه می توانند لیستی از فعالیت های مورد علاقه ی خود را ایجاد کنند و تمام این فعالیت ها در بستری با نام حلقه شناخته می شد که بعد ها نام آن را به اسکیم تغییر دادند. بزرگترین مشکل schemer ضعف در روابط داخلی بوده که گویا گوگل این مورد را تصحیح کرده و استراتژی صحیح را در شولیس استفاده کرده است.

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

The following two tabs change content below.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.