نشانه گذاری اسکیما
بررسی تأثیر نشانه گذاری اسکیما بر روی رتبه سایت
بهمن ۲۴, ۱۳۹۷
ایندکس شدن سایت توسط ربات گوگل
مدت زمان ایندکس شدن سایت در گوگل چقدر است؟
بهمن ۲۹, ۱۳۹۷
ساب دامین یا ساب فولدر

ساب دامین یا ساب فولدر؟ کدام یک بر روی سئو تأثیر بیشتری دارد؟

این سوال یکی از متداول ترین سوالات وبسترها و سئوکارها است. به نظر شما ساب دامین و ساب فولدر چه تفاوتی از نظر گوگل و سئو دارند؟ آیا میزان اثربخشی آنها بر روی سئو متفاوت است؟

در چه حالت هایی باید از ساب دامین یا ساب فولدر استفاده کرد؟

در این ویدئو جان مولر به این سوالات پاسخ داده و بطور کلی ایده ای را مطرح کرده است که بر اساس آن می توانید تصمیم بگیرید که از کدامیک از این حالات استفاده کنید.

 

بطور خلاصه می توان گفت که انتخاب ساب دامین یا ساب فولدر به سیاست های سایت شما در رابطه با نحوه جذب مخاطب، استراتژی انتخابی برای کلمات کلیدی و میزان ارتباط موضوصی بخش جدید با موضوع کلی سایت بستگی دارد.

در واقع از دید گوگل تفاوت چندانی بین این دو مورد وجود ندارد و گوگل هیچگاه نگفته است که انتخاب یکی از این دو مورد نسبت به دیگری بهتر یا بدتر است.

اگر چه ساب فولدر از نظر انتقال قدرت دامنه به صفحات داخلی انتخاب بهتری است اما می توان با استفاده از استراتژی های خاص برای لینک دهی داخلی و تولید محتوا، قدرت دامنه را به ساب دامین نیز منتقل کرد و ارتباط دامین و ساب دامین را برای گوگل اثبات کرد.

بنابراین در زمان انتخاب ساب دامین یا ساب فولدر ایده های حاشیه ای موجود در میان اکثر وبمسترها که عموماً اشتباه هستند را کنار گذاشته و تنها بر روی همین چند مورد بالا که در ویدئو هم مطرح شد تمرکز کنید.

مطلب مرتبط  پاپ آپ چیست و چه تأثیری بر سئو سایت دارد؟
تبلیغ در گوگل برتینا