تایپ اسکریپت به عنوان محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی انتخاب شد
تایپ اسکریپت به عنوان محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی انتخاب شد
سپتامبر 19, 2022
اینترنت ماهواره‌ای استارلینک به قطب جنوب رسید
اینترنت ماهواره‌ای استارلینک به قطب جنوب رسید
سپتامبر 20, 2022
آیا هوش مصنوعی مشاغل تولید محتوا را تهدید می‌کند؟

آیا هوش مصنوعی مشاغل تولید محتوا را تهدید می‌کند؟

آیا هوش مصنوعی مشاغل تولید محتوا را تهدید می‌کند؟

کارگروه مجری قانون اروپایی یوروپل (Europol) با انتشار یک گزارش مدعی شد که با پیشرفت هوش مصنوعی در زمینه محتوا، شاغلین فعال در این حوزه ممکن است در آینده‌ای نزدیک شغل خود را از دست بدهند. کارشناسان این نهاد می‌گویند که ممکن است حدود 90 درصد از محتواهای آنلاین تا سال 2026 توسط هوش مصنوعی تهیه و تولید شود. به  بیانی‌ساده‌تر، گزارش یوروپل حاکی از آن است که برای تولید محتوا در بستر وب و فضای آنلاین در آینده‌ای نه چندان دور، هوش مصنوعی به جای انسان‌ها به کار گرفته خواهد شد.

البته یورپل در ادامه گزارش خود مدعی شد که با افزایش استفاده از هوش مصنوعی در  حوزه تولید محتوا، احتمالا اطلاعات غلط و نادرست بیشتری در بستر وب و فضای آنلاین پخش خواهد شد. در واقع اطلاعات و موضوعاتی که با این نوع فناوری تولید می‌شوند، همواره درست نیستند و به صحت اعتبار آن‌ها باید شک کرد.

در همین راستا، کارگروه مذکور به مخاطبان و افرادی که محتواهای آنلاین را دنبال می‌کنند، هشدار می‌دهد که احتمال وجود اطلاعات نادرست یا دستکاری مطالب منتشر شده با هوش مصنوعی وجود دارد.

 در بخشی دیگر از این گزارش آمده است:

هوش مصنوعی در اکثر موارد برای بهبود بازی‌های ویدیویی یا  بهبود کیفیت خدمات در زندگی توسعه پیدا می‌کنند اما با افزایش به کارگیری این فناوری در حوزه تولید محتوا، احتمال افزایش اطلاعات نادرست در بستر وب بیشتر می‌شود.

گفتنی است که محققان آکسفورد و گوگل هم در جدیدترین پروژه مطالعاتی خود ادعاهای ترسناکی را در مورد آینده بشر و هوش مصنوعی مطرح کردند. آن‌ها معتقدند که بشر به دست هوش مصنوعی نابود خواهد شد.

مطلب مرتبط  اینستاگرام  احتمالا روی سرویس اشتراک پولی کار می‌کند

منبع: futurism

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 0 / 5. تعداد نظرات : 0

اولین نظر را شما ثبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *