ریدایرکت کردن
گوگل : ایندکس کردن URLهایی که ریدایرکت می شوند منطقی نیست!
آگوست 17, 2019
تفاوت لینک فالو و نوفالو
تفاوت لینک فالو و نوفالو چیست؟
آگوست 26, 2019
گوگل وبمستر تولز

نمایش آمار جستجوهای صوتی در سرچ کنسول گوگل

در این قسمت از سری ویدئو های “از وبمستر گوگل بپرسید”، جان مولر به برخی از نکات جستجوی صوتی در سرچ کنسول گوگل اشاره کرده است. آیا اطلاع دارید که برخی از داده های سرچ کاربران در گوگل اسیستنت در آمار سرچ کنسول گوگل ثبت نمی شوند؟

در ابتدای این ویدئو ، مولر خاطرنشان كرده است كه روش های متفاوتی برای جستجوی صوتی وجود دارد. میتوان با استفاده از میکرفون در صفحه سرچ گوگل، از صدا به عنوان صفحه کلید استفاده کرد. به گفته ی وی این جستجوها همانند نتایج جستجوی معمولی در گزارش های سرچ کنسول گوگل نمایش خواهند داشت.

 

عدم نمایش داده های گوگل اسیستنت در سرچ کنسول

گوگل سرچ کنسول داده هایی که توسط دستیار گوگل (Google Assistant) خوانده میشود را نمایش نمی دهد.

در این ویدئو جان مولر توضیح داده است که جستجوهای صوتی که توسط دستیار گوگل انجام می گردد و به صورت شفاهی خوانده و توسط آن به کاربر نمایش داده می شود به عنوان نمایش در سرچ کنسول ثبت نمی گردد.

به طور کلی جستجوی صوتی با جستجویی که توسط دستیار گوگل انجام میگیرد متفاوت است. هنگامی که سوالی را از دستیار گوگل می پرسید که پاسخ آن قسمتی از متن یک صفحه ی یک سایت است، در این حالت اگر چه URL متن مذکور جهت تسهیل دسترسی کاربر به متن برای موبایل وی ارسال می گردد ولی این داده ها به دلیل نمایش قطعه ای از متن در سرچ کنسول ثبت نمی شوند.

مطلب مرتبط  آیا از کلمات فارسی می توان در URL استفاده کرد؟

دقت کنید با توجه به این که پاسخ سوال کاربر توسط دستیار گوگل خوانده میشود لذا کاربر دلیلی برای کلیک بر روی لینک اصلی نداشته و غالبا کلیکی انجام نمی گردد. در این حالت صاحب سایت داده های مرتبط به این نوع از جستجوها را دریافت نخواهد کرد. اما چنانچه جستجوی صوتی رایج تر گردد قطعا یک بخشی در سرچ کنسول برای نمایش این نوع داده ایجاد خواهد شد.

 

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *