آموزشگاه فنی برتینا
با مجوز رسمی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای
آموزشگاه حسابداری – دوره های حسابداری

آموزشگاه حسابداری

دوره های حسابداری

حسابداری جزء لاینفک یک شرکت است . به طوریکه قلب شرکت نامیده می شود و حسابدار بهترین مشاور برای مدیریت است  پس از گذراندن دوره حسابداری می توانید با دید کاملا باز و عملی ومهارت های لازم وارد بازار کار شوید. در اموزشگاه برتینا تلاش خواهد شد با حداکثر کیفیت آموزش های لازم در اختیار دانشجویان قرار گیرد تا آنها بتوانند به سرعت جذب بازرا کار گردند

شرح مختصری از سرفصل های آموزشگاه حسابداری:
نرم افزار هلو- رافع- همکاران – حسابرسی-نرم افزار لیست بیمه سازمان تامین اجتماعی – اکسل مالی –مالیات بر ارزش افزوده –اظهار نامه مالیاتی-تئوری حسابداری-تئوری حقوق و دستمزد.
شرکت کنندگان در کلاس حسابداری در آموزشگاه حسابداری برتینا در انتهای دوره های حسابداری و پس از تکمیل دوره مهارت های لازم جهت کسب شغل را بدست خواهند آورد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دوره های حسابداری با کارشناسان آموزشکده فنی برتینا تماس حاصل نمایید – ۶۶۴۳۱۰۰۰ ۰۲۱

آموزشگاه حسابداری – حسابداری چیست؟

حسابداری یک سامانه است که در آن پروسه جمع‌آوری، دسته‌بندی، ثبت، خلاصه کردن داده‌ها و اطلاعات و آماده نمودن گزارش‌های مالی و صورت‌های حسابداری در شکل‌ها و مدل‌های خاص انجام می‌گیرد. تا افراد ذینفع درون‌سازمانی مثل مدیران سازمان و یا برون‌سازمانی مثل بانک‌ها، مجامع عمومی سازمان‌های موردنظر و یا مسئولان مالیاتی بتوانند از این داده‌ها استفاده کنند. به همین دلیل کسانی که تحصیلات دانشگاهی ندارند، بیشتر کار دفترداری انجام می‌دهند تا حسابداری، چراکه گزارش صورت‌های مالی این‌گونه از افراد مطابق استانداردهای حسابداری نیست و پردازش کافی نمی‌شود. برای نمونه یک حسابدار تجربی نمی‌تواند به‌آسانی بین دارایی کوتاه‌مدت و بلندمدت تفاوت قائل شود و یا نمی‌داند که چگونه باید معاملات ارزی را در دفاتر ثبت کرد. حسابداری به‌عنوان یک سیستم پردازش اطلاعات، داده‌های خام مالی را دریافت نموده، آن‌ها را به نظم درمی‌آورد. تعاریف مختلفی برای حسابداری ارائه‌شده است که دریکی از قدیمی‌ترین آن‌ها گفته‌شده است که حسابداری زبان تجارت است.
در سال‌های اخیر با توسعه فناوری اطلاعات و نگرش سامانه‌ای به سازمان‌ها و مدیریت آن حسابداری را به‌عنوان بخشی از سامانه‌های اطلاعاتی مدیریت برای تهیه اطلاعات مناسب جهت کنترل و تصمیم‌گیری دانسته‌اند و بر این اساس دریکی از جدیدترین تعاریف، حسابداری را به شرح زیر تعریف کرده‌اند حسابداری به‌عنوان یک سیستم اطلاعاتی عبارت است از فرآیند تشخیص و اندازه‌گیری و ثبت و پردازش رویدادهای اقتصادی (مالی) یک سازمان و تهیه اطلاعات لازم و گزارشگری آن به استفاده‌کنندگان این اطلاعات.

بازارکار و وضعیت شغلی و میزان درآمد؟

به نظر می‌رسد فارغ ‌التحصیلان دوره‌ حسابداری تحصیلات تکمیلی این رشته، آمادگی و پختگی بیشتری برای حضور در بازار کاردارند. نتیجه یکی از تحقیقات دانشگاه «کلمبیا» مبنی بر این بود که از دهه ۷۰ به بعد همه شرکت‌های موفق، شرکت‌هایی بوده‌اند که مدیر آن‌ها تحصیلات مالی داشته است. چون از این دهه به بعد اطلاعات نقش مهمی پیداکرده است و مهم‌ترین اطلاعات نیز، اطلاعات مالی است که تأثیر بسیاری در تصمیم‌گیری روسای شرکت‌ها دارد. فرصت‌های شغلی یک حسابدار بسیار گسترده است و از پایین‌ترین سطح تا بالاترین سطح را در برمی‌گیرد. و باوجوداینکه در دانشگاه‌های مختلف کشور اعم از دولتی ، غیرانتفاعی و آزاد، دانشجویان بسیاری در رشته حسابداری تدریس می‌کنند اما تعداد فارغ‌التحصیلان بیکار این رشته از بیشتر رشته‌ها کمتر است. چون از یک موسسه کوچک گرفته تا بزرگ‌ترین کارخانه‌های کشور حداقل برای تهیه اظهارنامه مالیاتی به حسابدار نیازمند هستند. همچنین دانش حسابداری در بخش مالیات کاربرد وسیعی دارد. چون محاسبه سود به یاری حسابداری امکان‌پذیر است و تعیین مقدار سود نیز مبنای محاسبه مالیات شرکت‌ها اعم از دولتی و خصوصی است. فارغ‌التحصیلان این رشته پس از اتمام تحصیل می‌توانند در سطوح مختلف و شاخه‌های متفاوت عهده‌دار انجام امور مالی گردند

آموزشگاه حسابداری : دوره حسابداری – کلاس حسابداری

 دوره حسابداری ویژه ورود به بازار کار – سطح ۱:

۵۰ ساعت آموزشگاه حسابداری

حسابداری مالی خدماتی:

تعاریف و مفاهیم حسابداری
انواع گزارشهای مالی
حسابداری واحدهای خدماتی
چگونگی ثبت وقایغ مالی
حسابداری: وجوه نقد و بانک حسابها و اسناد دریافتنی استهلاک دارایی های ثابت
تهیه صورتهای مالی نهایی
اثرات وقایغ مالی بر روی فرمول ترازنامه و تعریف انواع حسابها و ماهیت آنها


حسابداری مالی بازرگانی:

عناوین سر فصل حسابداری مالی بازرگانی
خرید و فروش کالا و ثبت آن در دفاتر
تهیه صورتهای مانی
آشنایی با استهلاک ها
حسابداری موجودی
حسابداری حسابهای دریافتنی و مطالبات مشکوک الوصول
حسابداری اسناد دریافتنی

————-

دوره حسابداری ویژه ورود به بازار کار – سطح ۲:

۵۰ ساعت آموزشگاه حسابداری

حسابداری مکانیزه:

عناوین سر فصل
مروری بر مفاىیم اولیه حسابداری
تعریف کدینگ حسابداری
آموزش مراحل دفتر داری
نحوه تهیه گزارشات مالی
آموزش بستن حسابهای دایمی و صدور سند افتتاحیه سالهای بعد


چرخه کامل حسابداری شرکت های بازرگانی:

طراحی کدینگ و ساختار حسابها
آنالیز پرسه خرید
آنالیز پروسه فروش
آنالیز پروسه خزانه داری
آنالیز پروسه هزینه و درآمد
آنالیز هزینه انبار
آنالیز پروسه حقوق و دستمزد
مالیات بر ارزش افزوده
مدیریت اسناد

اصلاح حسابها و بستن آن
صورتهای مالی
انجام پروژه حسابداری عملی


آخرین آگهی های استخدام حسابدار – آموزشگاه حسابداری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *