احراز هویت بیومتریک با استفاده از تنفس امکان پذیر شد
احراز هویت بیومتریک با استفاده از تنفس امکان پذیر شد
ژوئن 27, 2022
سرویس Google Hangouts در پاییز بازنشسته می‌شود
سرویس Google Hangouts در پاییز بازنشسته می شود
ژوئن 28, 2022
هوش مصنوعی به تشخیص کودکان مبتلا به اوتیسم کمک می‌کند

هوش مصنوعی به تشخیص کودکان مبتلا به اوتیسم کمک می‌کند

هوش مصنوعی به تشخیص کودکان مبتلا به اوتیسم کمک می‌کند

محققان دانشگاه نورث وسترن در مطالعه جدید خود که با استفاده از فناوری یادگیری ماشین (machine Learning) انجام شده است، توانستند الگوهای گفتاری کودکان اوتیسمی را شناسایی کنند. فناوری یادگیری ماشین یکی از شاخه‌های هوش مصنوعی به حساب می‌آید و شناسایی کودکان اوتیسمی با این فناوری امکان پذیر شده است.

این مطالعه که با همکاری پژوهشگران هنگ‌ کنگی انجام شده است، می‌تواند ابعاد جدیدی از اختلال اوتیسم باز کرده و دانشمندان درمان‌های جدیدی را برای آن ارائه کنند.

گفتنی است کودکانی که از اوتیسم رنج می‌برند، معمولا نسبت به همسالان خود آهسته‌تر صحبت می‌کنند و صدای زیر و بم آن‌ها با افراد معمولی متفاوت است. حالا دانشمندان با بهره‌گیری از فناوری یادگیری ماشین توانستند به تفاوت‌های گفتاری کودکان معمولی با کودکان اوتیسمی پی ببرند. این مطالعه که در بین افراد انگلیسی زبان و کانتونی (شاخه‌ای از زبان چینی) به صورت مشترک اجرا شده، نتایج مشابه‌ای را به همراه داشته است.

 دانشمندان در این روش توانستند به ویژگی‌های برای شناسایی کودکان مبتلا به اوتیسم از طریق الگوهای گفتاری  دست پیدا کنند. به گفته دانشمندان و محققان مطالعه مذکور، برجسته‌ترین تفاوت الگوهای گفتاری افراد عادی با کودکان اوتیسمی، مربوط به ریتم صدا است.

محققان و دانشمندان پس از به دست آمدن نتایج مثبت از این مطالعه، اظهار داشتند که هوش مصنوعی به آن‌ها کمک کرده تا درک بهتری از اوتیسم داشته باشند. همچنین این مطالعه با هدف ایجاد تصویر جامع‌تر از عواملی که منجر به تفاوت‌های گفتاری میان افراد و کودکان اوتیسمی می‌شوند، انجام شده است.

مطلب مرتبط  بلاروس اولین کشوری است که پشتیبانی از IPv6 را اجباری می کند

 

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.