بک لینک چیست
بک لینک چیست؟
سپتامبر 1, 2019
افت رتبه سایت در گوگل
دلایل افت رتبه سایت در گوگل | کاهش رتبه سایت در گوگل
سپتامبر 4, 2019
سرچ کنسول گوگل

عدم تمایل گوگل به انتقال تمامی قابلیت های نسخه قدیمی سرچ کنسول به نسخه جدید

ابزارهای جدید سرچ کنسول گوگل

جان مولر مدیر آنالیز وبمسترهای گوگل اخیراً اعلام کرده است که برنامه ای برای انتقال تمامی قابلیت های موجود در نسخه ی قدیمی سرچ کنسول به نسخه ی جدید را ندارند.

این موضوع در ویدئوی اخیر “از وبمستر گوگل بپرسید” مورد بحث قرار گرفته است. ویدئویی که سوال اصلی آن در ارتباط با قابلیت ثبت فایل robots.txt در نسخه ی جدید سرچ کنسول بوده است.

ثبت فایل robots.txt یکی از قابلیت های پر استفاده سرچ کنسول می باشد که هنوز به نسخه جدید منتقل نشده و همچنین قابلیت فایل disavow یکی دیگر از قابلیت های نسخه قدیمی سرچ کسنول می باشد که اخیر سوال های زیادی در ارتباط با انتقال آن پرسیده شده است.

بر طبق توضیحات ارائه شده توسط جان مولر در این ویدئو افرادی که در انتظار برای انتقال این قابلیت به نسخه ی جدید سرچ کنسول هستند، گویا هنوز هم با باید منتظر بمانند.

 

در این ویدئو جان مولر اشاره کرده است: “در حالت کلی برنامه ما برای نسخه ی جدید سرچ کنسول تنها کپی و انتقال قابلیت های فعلی نیست. بلکه در طی این کار ابتدا آن ها را بررسی میکنیم.

در حین انتقال هر قابلیت به نسخه جدید به این موضوع فکر میکنیم گه با این قابلیت چه مشکلاتی را برای سایت ها میخواهیم حل کنیم؟ آیا هنوز هم این موردی است که باید در ابزارهای ما وجود داشته باشد؟ یا به طور کلی ارتباطی با مشکل ندارد؟

آیا روش هایی برای درک کاربردی بودن یا حتی ساده تر بودن این ابزار ها هست؟”

مطلب مرتبط  آیا از کلمات فارسی می توان در URL استفاده کرد؟

 در ادامه افزوده است: اقدامات زیادی برای انتقال قابلیت های قدیمی به نسخه ی جدید باید انجام گیرد که این پروسه قطعاً زمان بر خواهد بود.

هیچ فردی به جز گوگل اطلاعی از برنامه این کمپانی برای ایجاد قابلیت های جدید یا حتی انتقال و یا عدم انتقال قابلیت های قدیمی سرچ کنسول را ندارد. مولر در این ویدئو اشاره کرده است برنامه ای برای پیش معرفی این قابلیت ها نداریم و به جای آن هنگامی که پروسه ایجاد قابلیت های جدید اتمام یافت آن ها را به سادگی منتشر میکنیم.

در طی انجام این پروسه به سادگی میتوانید از نسخه ی قدیمی گوگل سرچ کنسول برای دسترسی به قابلیت های منتقل نشده استفاده نمایید.

منبع : searchenginejournal

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

The following two tabs change content below.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.