تبلیغ اپلیکیشنی گوگل در دیوایس های iOS
برنامه گوگل برای نمایش تبلیغات اپ در گوشی های iOS
تیر ۱۸, ۱۳۹۸
برنامه پلیس فدرال آمریکا برای نظارت بر شبکه های اجتماعی
تیر ۲۲, ۱۳۹۸
دکمه پخش ویدئو در گوگل کروم

گوگل کروم به یک دکمه پلی مجهز می شود

دکمه پخش ویدئو در سایت TheVerge

به گزارش برخی از فعالین حوزه تکنولوژی و اینترنت، گوگل به زودی یک دکمه Paly برای مدیریت بهتر ویدئوها به مرورگر Chrome اضافه می کند. این دکمه در نوار ابزار Chrome فعال خواهد شد و به کاربران اجازه می دهد تا ویدیو یا موسیقی در حال پخش در یک tab را Play یا Pause کنند.

این قابلیت Global Media Control نامیده می شود و در حال حاضر در مرورگر Development (Canary) Chrome تست شده است. پس از فعال شدن، این دكمه در کنار فیلد URL نمایش داده می شود و آنچه را که در حال پخش است برجسته می کند، حتی اگر آن را در یک tab دیگر قرار دهید.

اگر شما از مرورگر Canary استفاده می کنید و قصد دارید این قابلیت را برای خودتان تست کنید، میتوانید به صفحه آزمایشات با این ادرس بروید /chrome://flags و عبارت Global Media Controls را جستجو کنید. هنگامی که نتیجه ظاهر می شود، می توانید آن را فعال کنید.

پس از بارگذاری مجدد مرورگر، یک دکمه Play کوچک در کنار فیلد URL مشاهده خواهید کرد. هنگامی که شما به یک آهنگ یا ویدیو گوش می دهید، این قابلیت به شما اجازه می دهد كه پخش ویدئو را مدیریت کنید. این قابلیت با سایت های انتشار ویدئو مثل YouTube ،Vimeo و همچنین صفحات پادکست Apple و Spotify کار می کند.

با این وجود، اگر شما دارای چند tab هستید که در حال پخش كردن یک ویدئو یا موزیک هستند (مثلا اگر یک صفحه شروع به پخش خودکار ویدئو کند) این برنامه فقط ویدیوی اورجینال را متوقف میكند.

مطلب مرتبط  نمایش سایت در باکس پاسخ های گوگل

هنوز مشخص نیست که این دکمه چه زمانی برای مرورگر اصلی Chrome فعال خواهد شد، اما به نظر می رسد که یک ویژگی مفید باشد. گوگل در گذشته یكسری ویژگی های مفید را معرفی کرده است مانند:

وجود یك نشانگر (indicator) برای نشان دادن اینكه كدام tab در حال پخش چیزی بوده است، توانایی خاموش کردن یک tab شخصی و اخیراً توانایی mute كردن دائمی یك سایت. به نظر می رسد كه گام منطقی بعدی – مکث كردن آهنگ یا ویدیویی باشد که در حال گوش دادن به آن بوده اید تا بتوانید به سرعت به چیز دیگری گوش دهید.

منبع : theverge

تبلیغ در گوگل برتینا