خرید دامنه ir

قیمت سالانه  69,000  تومان

مالکیت ۱۰۰٪ دامنه برای شما

با ثبت دامنه ir در برتینا، مالکیت ۱۰۰ درصد دامنه در اختیار شما قرار می‌گیرد و در هر زمان امکان انتقال دامنه را خواهید داشت.

تنظیم NameServer اختصاصی

با ثبت دامنه در برتینا، از طریق واحد فنی به صورت رایگان اقدام به ثبت، تنظیم و مدیریت Child NameServer کنید.

نکات مهم درباره خرید دامنه ir

بیشتر کشورها، پسوند دامنه (TLD) مخصوص‌به‌خود، به‌عنوان دامنه ملی دارند و پسوند ir. دامنه ملی کشور ایران است. دامنه با پسوند ir نشان‌‌دهنده فعالیت کسب‌وکار شما در ایران بوده و به‌دلیل ثبت اطلاعات کامل مالک دامنه در سامانه ایرنیک، اعتبار ویژه‌ای به سایت شما می‌دهد.

دامنه ایران، چندین زیر دامنه دارد که از طریق آن‌ها می‌توانید نوع کسب‌وکار خود را مشخص کنید و برای ثبت هرکدام از این زیر دامنه‌ها، ارائه مدارک مربوطه الزامی است. زیر دامنه‌های ir عبارت‌اند از:

org.ir. : موسسات غیرانتفاعی، انجمن‌های علمی

ac.ir. : دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها

gov.ir. : موسسات و وزارتخانه‌های جمهوری اسلامی

id.ir. : اشخاص حقیقی تابع کشور ایران

sch.ir. : مدارس و موسسات آموزشی

برای فعالیت‌های بین‌المللی، مانند تبلیغات در گوگل، دامنه ایران محدودیت‌هایی ایجاد می‌کند و باید برای گذر از این محدودیت‌ها در کنار دامنه ir،‌ دامنه بین‌المللی مانند com. تهیه کنید.

خرید و ثبت دامنه ir.​
انتقال دامنه به برتینا

کنترل‌پنل اختصاصی برتینا

با ثبت دامنه ir در برتینا، کنترل‌پنل اختصاصی در اختیار شما قرار می‌گیرد که مدیریت دامنه را ساده و سریع می‌کند. همچنین در این کنترل‌پنل می‌توانید دامنه‌های دیگر مانند دامنه com. را مدیریت کنید. (پس از ساخت لندینگ com، کلمه دامنه com. به آن لینک شود.)

خرید و ثبت دامنه فارسی

در سال ۱۹۹۶ شخصی به نام مارتین دارست، ایده‌ی دامنه اینترنتی بین‌المللی (Internationalized Domain Names) را ارائه داد. در این ایده که ۲ سال بعد اجرایی شد، به هر کاراکتر یا حرف یک کد یونیک اختصاص داده می‌شد. این روش امکانی را فراهم کرد که بتوان غیر از حروف انگلیسی، از همه حروف و کاراکترهای دیگر در آدرس دامنه استفاده کرد. با استفاده از این روش، دامنه‌های فارسی ایجاد شدند. دامنه‌های فارسی به دامنه‌هایی گفته می‌شود که، آدرس دامنه به جز بخش TLD یا پسوند از حروف فارسی تشکیل شده است. هم‌اکنون بیشتر TLDها امکان ساخت دامنه‌های فارسی را ایجاد کردند. برتینا، از پیشگامان ارائه‌دهندگان هاست و دامنه است که این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده تا بتوانند دامنه‌های فارسی خود را با تنوع بالا و قیمت مناسب ثبت کنند.

برای این کار، نام دامنه مورد نظر خود را در کادر جستجو وارد کنید و سپس دکمه جستجو را بزنید. مانند: com.برتینا

خرید و ثبت دامنه فارسی

خرید دامنه بین المللی

دامنه com

856

هزار تومان

سالیانه
دامنه net

1,3

هزار تومان

سالیانه
دامنه info

384

هزار تومان

سالیانه
دامنه org

884

هزار تومان

سالیانه
دامنه me

639

هزار تومان

سالیانه
دامنه ir

69

هزار تومان

سالیانه
دامنه shop

240

میلیون تومان

سالیانه
دامنه design

4,3

میلیون تومان

سالیانه
خرید دامنه .biz

1,6

میلیون تومان

سالیانه

شرایط و قوانین ثبت دامنه ملی

شرایط و قوانین ثبت دامنه ملی

چرا برتینا

برتینا با ثبت بیش از ۱۰۰ نوع دامنه و ارائه سرویس به بیش از ۳۰۰۰۰ کاربر ایرانی از بزرگترین مراکز ثبت دامنه در کشور است.

سیستم اطلاع‌رسانی

شرکت برتینا، چند روز قبل از تاریخ انقضای دامنه‌، جهت تمدید دامنه ir. و دامنه‌های بین‌المللی، به صورت متناوب به شما اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

کنترل‌پنل اختصاصی

تمامی دامنه‌های ثبت شده در برتینا اعم از دامنه ir. و دیگر پسوندها، دارای کنترل‌پنل اختصاصی است که به شما امکان انجام هرگونه عملیاتی را می‌دهد.

امنیت بسیار بالا

برتینا از معدود ثبت‌کننده‌های دامنه در ایران است که مالکیت ۱۰۰ درصد دامنه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و از اطلاعات کاربران و اعتماد آن‌ها سواستفاده نمی‌کند.

پرسنل متخصص

نیروی متخصص و حرفه‌ای سرمایه‌ اصلی برتینا است زیرا که متخصصین ما در برتینا آماده‌ حل هرگونه چالش و خدمات‌رسانی به مشتریان هستند.

سوالات متداول

پس از ثبت سفارش دامنه ir، رزرو اولیه آن در ایرنیک انجام شده وظرف ۲ تا ۲۴ ساعت زمان می‌برد تا این ثبت سفارش از سمت ایرنیک تایید گردد.
پس از این مرحله، ظرف ۳ تا ۱۰ روز، ثبت نهایی دامنه توسط ایرنیک بررسی و در صورت عدم نیاز به مدرک خاصی، تایید می‌گردد و تا یک یا پنج سال (بنابر سفارش ثبت شده) ، دامنه متعلق به شناسه معرفی شده خواهد بود.

هزینه تمدید دامنه ۴۹۰۰۰ تومان برای یک سال است که می‌توانید برای تمدید دامنه خود، از طریق برتینا اقدام کنید.

انتقال دامنه ir به برتینا از طریق NIC انجام می‌شود که برای آغاز فرآیند انتقال، ابتدا درخواست انتقال دامنه ir خود را از طریق تیکت ارسال کنید تا کارشناسان برتینا شما را راهنمایی کنند.

مدارک لازم، برای ثبت دامنه با مالکیت حقوقی، بسته‌به زیر دامنه‌ها متفاوت است. برای ثبت دامنه ir با مالکیت اشخاص حقیقی، کارت ملی، ایمیل دردسترس و شماره موبایل به‌نام مالک دامنه نیاز است.

دامنه چیست؟

دامنه (Domain)، آدرس یک وب‌سایت در اینترنت است که شامل نام سایت و بخش پسوند (TLD) است. به طور ساده‌تر، دامنه نام و نشان یک وب‌سایت خاص است که در اینترنت با آن شناخته می‌شود. این نام‌ها به صورت یک یا چند کلمه (مثلاً google.com) مشخص می‌شود که به کمک آن کاربران می‌توانند به وب‌سایت‌ها دسترسی پیدا کنند. همچنین دامنه، شامل پسوند مانند “.com”، “.net”، “.org” و غیره است که نشان دهنده نوع آن دامنه می‌باشد. دامنه‌ها به صورت یکتا مشخص می‌شوند و از آن‌جا که کاربران در اینترنت از نام دامنه برای دسترسی به آن استفاده می‌کنند، انتخاب یک نام دامنه مناسب بسیار مهم است.

چگونه می توان یک دامنه را خریداری کرد؟

انتخاب نام دامنه و جستجوی دامنه: پس از انتخاب چند نام انتخابی دلخواه، می‌توانید نام‌های انتخابی خود را در  باکس سرچ دامنه در همین صفحه وارد کنید و جستجو کنید که آیا این نام موجود است یا خیر


ثبت دامنه: پس از جستجوی نام دامنه، درصورت موجود بودن دامنه، می‌توانید نام دامنه خود را به عنوان یک دامنه جدید ثبت کنید.

معرفی بخش‌های یک دامنه

دامنه از دو بخش اصلی تشکیل شده است، بخش اول نام دامنه (SLD) و بخش دوم پسوند دامنه (TLD) است.
نام دامنه: نام دامنه مخصوص برند شما است و باید قابلیت به خاطر سپرده شدن در ذهن کاربران را داشته باشد.
پسوند دامنه: پسوندهای زیادی وجود دارند که هر کدام دارای ویژگی‌های مخصوص به خود هستند مثل دامنه ir و دامنه ‌com.

سیستم اطلاع‌رسانی برتینا برای تمدید دامنه

برتینا از طریق ارسال ایمیل، چند روز پیش از تاریخ انقضای دامنه‌ ir، موعد تمدید دامنه ir را یادآوری می‌کند. سیستم اطلاع‌رسانی برتینا از انقضا دامنه شما جلوگیری می‌کند و نگرانی بابت از دست دادن دامنه خود نخواهید داشت.

دامنه‌های ممنوع در ثبت دامنه ای ار

ایرنیک، مرکز ثبت دامنه‌های ir و زیر نظر سازمان پژوهش‌های بنیادی بوده و باتوجه به قوانین جمهوری اسلامی و قوانین دامنه‌‌های بین‌‌المللی، برای ثبت و خرید دامنه ir و زیردامنه‌ها، محدودیت‌هایی اعمال کرده است که عبارت‌اند از:

  • ثبت برخی اسامی واحدهای اداری کشور مانند نام کشور (به‌هرصورت)، استان‌ها، فرمانداری، شهرستان‌ها و شهرها
  • اسامی آثار طبیعی، آثار تاریخی، فرهنگی و ملی، اسامی مذهبی و اسامی مشاهیر (مگر آنکه از وزارتخانه، مجوز کتبی داشته باشید.)
  • کلمات خلاف عفت عمومی یا کلمات حاکی از فعالیت‌های خلاف قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران
  • وجود ارقام لاتین و تیره – منها (-) در نام دامنه
  • نام‌های کمتر از سه کاراکتر و بیشتر از ۶۳ کاراکتر

برای ثبت دامنه ir، در ابتدا باید شناسه ایرنیک (Nic Handle) خود را از سایت nic.ir دریافت کنید و در صورت رعایت نکردن موارد بالا دامنه شما ثبت نخواهد شد.

شرایط ثبت زیردامنه‌های ir

مرکز ثبت دامنه‌های ir، زیر دامنه یا همان ساب‌دامین‌هایی را به منظور مشخص کردن نوع کسب‌وکارها در آدرس سایت، ارائه کرده که هرکدام از آن‌ها شرایط ثبت مخصوص‌به‌خود را دارند. درادامه، شرایط ثبت زیردامنه‌ها را مشاهده می‌کنید:

id.ir: ثبت زیر دامنه id.ir، برای اشخاص حقیقی تابع کشور ایران امکان‌پذیر بوده و ارائه مدارک شناسایی الزامی است.

net.ir: این زیر دامنه، مربوط به شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات شبکه و ISP‌ها بوده و ارائه کپی مجوز ISP برای ثبت آن ضروری است.

gov.ir: زیر دامنه gov، مخصوص موسسات و وزارتخانه‌های جمهوری اسلامی بوده و ارائه درخواست کتبی در سربرگ سازمان، الزامی است.

org.ir: این دامنه مربوط به موسسات غیرانتفاعی، انجمن‌های علمی و موسسات بین‌المللی بوده و برای ثبت آن ارائه کپی روزنامه رسمی موسسه ضروری است.

sch.ir: زیر دامنه sch مخصوص مدارس، موسسات آموزشی دارای مجوز وزارت آموزش و پرورش بوده و ارائه کپی مجوز مذکور و درخواست کتبی در سربرگ موسسه الزامی است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت هرکدام از زیردامنه‌ها، پس از ارسال درخواست ثبت دامنه، از طریق ایمیل اعلام می‌شود و باید مدارک را تا زمان مشخص شده ارسال کنید.

نظر شما درباره این صفحه چیست؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

میانیگن امتیاز 4.9 / 5. تعداد آراء 310

هنوز امتیازی داده نشده. اولین نفری باشید که امتیاز میدید

تعدادی از مشتریان ما در چند سال گذشته